Inred sommarhuset

74 föremål
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BURK MED LOCK, tenn. Svenskt Tenn, Stockholm, 1955.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Finland, 1930-tal. Ca 300x220 cm.
65 EUR
Utropspris
200 EUR
STOL,1900-talets mitt.
55 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFA, rotting, 1900-talets slut.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PARKBÄNK, gjutjärnsgavlar, ca år 2000.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 26 delar. Troligen Kosta, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA JOHANSSON PAPE, takbelysning, Lilla Löken.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 43 delar. Reijmyre, Sverige, 1900-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA. OKÄND FORMGIVARE, 1900-tal. "Kub".
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFGRUPP, 3 delar "BADEN" IKEA, 1978.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELDKORG, smide, 1900/2000-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA1800-talets slut.
110 EUR
Utropspris
500 EUR
BOKSTÖD, ett par. 1900-talets senare del.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 2 st, 1900-talets 1930/40-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
13 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, Sengustavianskstil, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAVID ROSÉN, bord, "Berga", Nordiska Kompaniet.
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Visingsö".
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BREVPRESSAR, 6 st, 1900-talets slut.
55 EUR
Utropspris
150 EUR
MARI SIMMULSON, skulptur, kvinna, Upsala-Ekeby.
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal.
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, fat, Upsala-Ekeby 1949-50, modell 3025.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas "Sgraffito", Gustavsberg 1918.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, bord, 81B, Artek.
140 EUR
Utropspris
250 EUR