1244123
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, 1924)
Burk med lock, tenn. svenskt tenn, stockholm, 1955.

BURK MED LOCK, tenn. Svenskt Tenn, Stockholm, 1955.

Lockknopp av agat samt kant av mässing. Höjd 9 cm.

Slitage, repor.

Utropspris
3 000 SEK