Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Inspireras av unika hem – Karolina Isomaki Kasprzyk

Bukowskis "Inspireras av unika hem" är en artikelserie där vi besöker personer med inspirerande hem. Denna vecka träffar vi Karolina Isomaki Kasprzyk, som jobbar som produktchef på Tiger of Sweden. Karolina och hennes man, fotografen Kacper Kasprzyk, bor i Stockholm efter sex år i Paris och Köpenhamn. Lägenheten de flyttade till var tänkt som en temporär lösning – men de blev förälskade och stannade kvar.

Inspireras av Karolina och inred i samma anda genom att buda på följande föremål i denna temaauktion.

Läs artikeln och se bilder från Karolinas hem här >

110 föremål
AMETISGROTTA.

Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, funkis, 1930-tal.

Utropspris
3 000 SEK
BJÖRN SELDER, emalj, signerad.

Utropspris
4 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, rock.

Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, RESVÄSKA.

Utropspris
900 EUR
SOFFBORD, teak, 1960-tal.

Utropspris
2 500 SEK