Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design MöblerEero Aarnio
1207814
Eero Aarnio
(Född 1932)
Eero aarnio, fåtölj, "bing bong", asko 1970-tal.

EERO AARNIO, fåtölj, "Bing Bong", Asko 1970-tal.

Formgiven 1968. Akryl. Stålram. Original kuddar med brun tygklädsel. Diameter 105 cm.

Åldersrelaterat slitage. Uppkängningsked medföljer ej.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 600
16 938
1 732
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
13
19 jan 19:18
1 600 EUR
8
19 jan 19:01
1 550 EUR
12
19 jan 8:07
1 500 EUR
8
19 jan 8:07
1 450 EUR
12
19 jan 0:58
1 400 EUR