1180479
Berndt Friberg
(Sverige, 1899-1981)
Berndt friberg, miniatyrer, 9 st, stengods, gustavsberg studio.

BERNDT FRIBERG, miniatyrer, 9 st, stengods, Gustavsberg Studio.

Olika harpälsglasyrer samt Aniara-glasyr. Signerade Friberg samt med studiohanden. Höjd 3,5-9,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
8 000 SEK