1220440
VAS SAMT KANNA, silver 830. Sent 1900-tal.
Vas samt kanna, silver 830. sent 1900-tal.

Kannan med gravyr "The Cuprus F.A. to Lennart Johansson March 2001". Höjd 21-25 cm. Total vikt 692 gram.

Senare gravyr. Bucklor på hänkel. Smärre slitage.

Proveniens

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 000 SEK