1228827
FICKUR, 56,5 mm, kronograf, repeter
Fickur, 56,5 mm, kronograf, repeter.

18K guld, manuell, innerlock i 18K guld, ca 1900, totalvikt ca 113 gram.

Boettnr 38815

Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.

Proveniens

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Utropspris
10 000 SEK