1193552
LJUSSTAKAR, ett par, brons, Louis Seize, sent 1700-tal.
Ljusstakar, ett par, brons, louis seize, sent 1700-tal.

Balusterformade skaft. Rund fot med dekor av pärlband. Lösa ljusmanschetter. Höjd 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. Instabila. Bucklor. En ljusmanschett skadad. Bristning. Lagning.

Utropspris
2 500 SEK