1211913
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal.
Ljusstake, mässing, 1800-tal.
Ljusstake, mässing, 1800-tal.
Ljusstake, mässing, 1800-tal.
Ljusstake, mässing, 1800-tal.

Cylindrisk. Justerbar ljushöjd. Höjd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagad. Bucklor. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK