1222195
YTTERFODER, större modell, mässing, 1800-tal.
Ytterfoder, större modell, mässing, 1800-tal.

Rund bukig form med dekor av bladverk. Tre ben. Två ringhänklar med lejonmaskaroner. Höjd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Bristningar. Insidan anlupen.

Utropspris
2 500 SEK