1222269
TEKÖK, mässing, 1800-tal.
TekÖk, mässing, 1800-tal.
TekÖk, mässing, 1800-tal.
TekÖk, mässing, 1800-tal.
TekÖk, mässing, 1800-tal.

Rund bukig form. Dekor av bladverk. På tre svängda ben. Kran. Höjd 36 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagade ben och kranfäste.

Utropspris
2 000 SEK