1227295
TOBAKSBURK SAMT URNA, Biedermeier, sannolikt Tyskland, 1800-talets första hälft.
Tobaksburk samt urna, biedermeier, sannolikt tyskland, 1800-talets första hälft.

Tobaksburk med lock samt urna av målad metall, burken i form av tunna. Urnan med antikiserande figurer. Höjd ca 15-26 cm.

Skador och slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V27

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 11 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)