1236924
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, bord,  o.y. huonekalu-ja rakennustyötehdas a.b. 1900-talets mitt.

ALVAR AALTO, bord, O.Y. Huonekalu-ja Rakennustyötehdas A.B. 1900-talets mitt.

Lackad björk. Bredd 60 cm, total djup 41 cm, höjd 57 cm. Bär Helsingfors stadsstämpel.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
407
4 323
475
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (19 bud)
8
12 jul 20:57
407 EUR
9
12 jul 20:56
387 EUR
8
12 jul 20:56
370 EUR
8
12 jul 20:54
346 EUR
9
12 jul 20:54
345 EUR