1241957
ALVAR AALTO, bord 82A och 6 stolar modell 69, Artek 1900-talets senare hälft.
Alvar aalto, bord 82a och 6 stolar modell 69, artek 1900-talets senare hälft.

Bord: Längd 150 cm, bredd 85 cm, höjd 72 cm. Bär stämpel.
Stol: Bredd 44 cm, höjd 74 cm, sitthöjd 44 cm. Tre av stolarna stämplade.

Bordet har smärre slitage och repor. Stolarna slitage, märken och torrsprickor.

Slutpris
1 860
19 754
2 173
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (37 bud)
10
12 jul 20:59
1 860 EUR
12 jul 20:58
1 810 EUR
10
12 jul 20:57
1 760 EUR
12 jul 20:57
1 710 EUR
10
12 jul 20:56
1 600 EUR