1241960
ALVAR AALTO, fåtöljer, ett par, modell 406, Artek, 1900-talets slut.
Alvar aalto, fåtöljer, ett par, modell 406, artek, 1900-talets slut.

Stommen i lackad björk, sits i svart flätad sadelgjord. Bredd 60 cm, total höjd 87 cm.

Smärre slitage. Märken.

Slutpris
920
9 771
1 075
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (32 bud)
12 jul 20:45
920 EUR
10
12 jul 20:42
900 EUR
12 jul 20:42
900 EUR
10
12 jul 19:46
880 EUR
12 jul 19:46
860 EUR