1241962
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, stolar, 4 st, modell 69, artek 1960-tal.

ALVAR AALTO, STOLAR, 4 st, modell 69, Artek 1960-tal.

Lackad björk. Röd gallonklädsel. Höjd 74 cm, sitthöjd 44 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Repor.

Slutpris
520
5 523
607
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (12 bud)
12 jul 19:58
520 EUR
12 jul 19:58
500 EUR
12 jul 19:58
480 EUR
12 jul 19:58
460 EUR
12 jul 19:58
440 EUR