1242267
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, pallar, 2 st, modell 60, artek, 1900-talets slut.

ALVAR AALTO, pallar, 2 st, modell 60, Artek, 1900-talets slut.

Lackad björk. Sitthöjd 44 cm. Stapelbara.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Fanerskada.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
240
2 549
280
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (15 bud)
12 jul 19:31
240 EUR
11 jul 18:36
220 EUR
11 jul 18:36
200 EUR
11 jul 18:36
195 EUR
9 jul 20:20
185 EUR