1247096
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, bord, o.y. huonekalu- ja rakennustyötehdas a.b. 1940-tal.

ALVAR AALTO, bord, O.Y. Huonekalu- ja Rakennustyötehdas A.B. 1940-tal.

Lackad björk samt björkfaner. Diameter 82 cm. Höjd 55 cm.

Åldersrelaterat slitage och skador.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 110
11 789
1 297
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (37 bud)
10
12 jul 20:17
1 110 EUR
9
12 jul 20:17
1 100 EUR
9
12 jul 20:16
1 051 EUR
12 jul 20:16
1 001 EUR
10
12 jul 20:16
1 000 EUR