1247457
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, klaffbord, artek, 1900-talets mitt.

ALVAR AALTO, klaffbord, Artek, 1900-talets mitt.

Lackad björk. Blå, linoleumskiva med en klaff (35 cm). Mått 76x76 cm. Höjd 71 cm. Total längd med uppfälld klaff 111 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
770
8 178
899
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (18 bud)
13 jul 20:08
770 EUR
13 jul 20:08
750 EUR
13 jul 20:06
720 EUR
13 jul 20:06
700 EUR
13 jul 20:04
670 EUR