1233251
TEBORD, med fajansbricka, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Tebord, med fajansbricka, 1700-talets slut,  sengustavianskt.

Fajansbricka med monokrom dekor i sepia av Drottningholms slott efter E. Martin. Ställ i mahogny med skuren dekor med pärlstav. Brickan längd 88, bredd 61 cm. Total längd 108, bredd 80, höjd 77 cm.

Lagningar.

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Utropspris
40 000 SEK