1243543
SÄNGSTOMME, gustaviansk stil, 1900-tal.
SÄngstomme, gustaviansk stil, 1900-tal.

Gråmålad. Dekor av fleuroner, pilbåge och koger samt lagerkvistar. Ljusblått satintyg. Bredd 115, längd 205, höjd 150 cm. Bäddmått ca 105 x 190 cm.

Slitage. Fläckar. Färgbortfall.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
8 000 SEK