1249617
Gustaviansk
(Sverige, 1775-1810)
Stolar 6 st (4+2) och karmstolar ett par, gustavianska, lindome, sent 1700-tal.

STOLAR 6 st (4+2) och KARMSTOLAR ett par, gustavianska, Lindome, sent 1700-tal.

Målade och bronserade. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 42 cm.

Renoverad. Förstärkningar. Senare målning. Slitage. Smärre fläckar och färgbortfall.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
6 000 SEK