1252520
Snusdosa, silver och tvåfärgat guld, otydlig mästarstämpel, Paris 1761.
Snusdosa, silver och tvåfärgat guld, otydlig mästarstämpel, paris 1761.

Invändigt förgylld. Oval, med fällbart lock. Rik dekor av musikinstrument i bladreserver. Längd 9 cm, vikt 142 gram.

Slitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Utropspris
4 000 SEK