1263938
Per Olof Ultvedt
(Sverige, 1927-2006)
Per olof ultvedt, bemålad träskulptur, signerad och daterad -64.

Per Olof Ultvedt, bemålad träskulptur, signerad och daterad -64.

Utan titel. Höjd 63 cm, sockel 15 x 15 cm.

Ej funktionstestad. Ytsmuts. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Proveniens

Förvärvad direkt av konstnären.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Lena Rydén
Lena Rydén
Specialist modern konst
+46 (0)707 78 35 71

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
25 000 SEK