1092600
Magne Furuholmen
(Norge, Född 1962)
Magne furuholmen, monotypi på papper, signerad.

Magne Furuholmen, Monotypi på papper, signerad.

Utan titel. Bladstorlek 75 x 56 cm. Numrerad 1/1.

Ej examinerad ur ram. Vågigt papper eller duk.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L114
Proveniens

Galleri Riis, Oslo.

Övrigt

Magne Furuholmen är en norsk musiker, sångare, kompositör och konstnär. Han är mest känd som keyboardist i gruppen A-ha som var extremt stora under 1980- och 90-talet med hitlåtar som "Take on me". Furuholmen har också arbetat med filmmusiken till ett antal norska filmer sedan 1994.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
10 000 SEK