1275364
Jesper Christiansen
(Norge, Född 1955)
Jesper christiansen, olja på duk, signerad 1990 a tergo.

Jesper Christiansen, olja på duk, signerad 1990 a tergo.

"Uden titel (Lav sunken gruppe af stole)". 206 x 241 cm.

Proveniens

Galleri Riis, Oslo.

Galleri Lång, Malmö, 1990.
Charlottenborg, Köpenhamn, "Nordisk Kunstutstilling", 30 maj - 30 juni 1990.
Museet for Samtidskunst, Oslo, "10 fra Norden", 1990.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
25 000 SEK