Konst Skulptur
1272415
Ruth Milles
(Sverige, 1873-1941)
Ruth milles, gips skulptur. signerad och daterad 1906. höjd 36 cm.

Ruth Milles, gips skulptur. Signerad och daterad 1906. Höjd 36 cm.

Vattenbärerskan. Signerad Ruth Milles och daterad 1906. Gips, höjd 36 cm.

Ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken och krackelyr på ytan.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
4 000 SEK