Prenumerera på vårt nyhetsbrev

563
271593
BORD

Malakitfanerad bordsskiva, intarsiadekor och fyrsidiga ben. Frankrike, 1800-talets slut. Höjd 71 cm, bredd 49 cm.

Små skador

Utropspris:

2 000 - 2 500 EUR

Proveniens

Moses Scheinin, antikhandlare i Helsingfors.