Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1087934
Erna Aaltonen
(Född 1951)
Erna aaltonen, skulptur, unik, stengods, signerad erna aaltonen. 1999.

ERNA AALTONEN, skulptur, unik, stengods, signerad Erna Aaltonen. 1999.

Mari. Höjd 42 cm.

Slitage. Märken i glasyren.

"Volupi-utställningen", Arabia museet år 1999.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 600
16 914
1 774
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (22 bud)
9 okt 2018 18:23
1 600 EUR
9
9 okt 2018 18:23
1 550 EUR
9 okt 2018 18:22
1 500 EUR
9
9 okt 2018 18:22
1 450 EUR
9 okt 2018 18:22
1 400 EUR