1171162
Oiva Toikka
(1931-2019)
Oiva toikka, jubileumskub, "sateen jälkeen" signerad oiva toikka nuutajärvi 2006 numrerad 41/100.

OIVA TOIKKA, JUBILEUMSKUB, "Sateen jälkeen" signerad Oiva Toikka Nuutajärvi 2006 numrerad 41/100.

"Efter regnet". Flerfärgad glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Bär etikett. Höjd 20 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
2 120
22 595
2 342
Utropspris
1 600 - 2 000 EUR
Budhistorik (20 bud)
27 okt 17:23
2 120 EUR
27 okt 17:23
2 020 EUR
27 okt 17:23
1 970 EUR
27 okt 17:23
1 920 EUR
27 okt 17:23
1 800 EUR