Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1184816
Oiva Toikka
(1931-2019)
Oiva toikka, glasskulptur "latina ii", signerad oiva toikka iittala 2010, numrerad 13/30.

OIVA TOIKKA, glasskulptur "Latina II", signerad Oiva Toikka Iittala 2010, numrerad 13/30.

Flerfärgat glas. Bär etikett. Höjd 51 cm. Originallåda samt certificat.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Iittala Store Esplanaden Helsingfors 30.8 2010.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
3 100
32 692
3 441
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
4 dec 2019 21:06
3 100 EUR
24 nov 2019 23:06
3 000 EUR
23 nov 2019 20:05
2 000 EUR
23 nov 2019 16:15
1 000 EUR