Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1191499
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)
Lisa johansson-pape, golvlampa, model 2062, stockmann orno, 1900-talets mitt.

LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA, model 2062, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.

Mässingskärm med perforering. Skaftet beklätt med plastband. Mässingsdetaljer. Bär tillverkarens etikett. Höjd 145 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare elektrifiering. Avbrytaren delvis utbytt. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
9 700
101 802
10 514
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (38 bud)
9
8 dec 2019 14:21
9 700 EUR
8
8 dec 2019 14:21
9 500 EUR
9
8 dec 2019 14:21
9 200 EUR
8
8 dec 2019 14:21
9 000 EUR
9
8 dec 2019 14:20
8 700 EUR