Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1193781
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, pallar, ett par, modell x602, artek 1900-talets mitt.

ALVAR AALTO, pallar, ett par, modell X602, Artek 1900-talets mitt.

Solfjädersben, läderklädda sitsar. 45x45 cm. Höjd ca 45 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
770
8 081
835
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
8
8 dec 2019 14:32
770 EUR
9
8 dec 2019 14:32
750 EUR
8
8 dec 2019 14:31
720 EUR
9
8 dec 2019 14:31
700 EUR
8
8 dec 2019 11:28
600 EUR