Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1193796
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, vas, 3031, signerad alvar aalto.

ALVAR AALTO, vas, 3031, signerad Alvar Aalto.

Klart glas blåst i träform. Höjd 30 cm. Modellen togs till nyproduktion 1989-1991.

Åldersrelaterat slitage. Repor i botten.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
970
10 229
1 077
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (16 bud)
8 dec 2019 17:12
970 EUR
8
8 dec 2019 17:12
950 EUR
8 dec 2019 17:09
920 EUR
8
8 dec 2019 17:09
900 EUR
8 dec 2019 17:06
870 EUR