1196484
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, brickbord modell pp35, andreas tuck, danmark 1900-talets mitt.

HANS J WEGNER, Brickbord modell PP35, Andreas Tuck, Danmark 1900-talets mitt.

Löstagbar bricka på kryssformad benställning. Stämplat ANDR. TUCK DESIGN. HANS J WEGNER MADE IN DENMARK. Höjd 48 cm. Diameter 54 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 550
16 409
1 678
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (9 bud)
5 dec 2019 12:52
1 550 EUR
1 dec 2019 11:09
1 500 EUR
1 dec 2019 11:09
1 500 EUR
1 dec 2019 11:08
1 450 EUR
1 dec 2019 11:08
1 400 EUR