1197925
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, glas, signerad venini tw 2005.

TAPIO WIRKKALA, VAS, glas, signerad Venini TW 2005.

Tvåfärgat grönt glas. Bär tillverkarens etikett. Höjd 26 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repa.

Slutpris
480
5 081
520
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (16 bud)
10
8 dec 2019 15:54
480 EUR
9
8 dec 2019 15:54
461 EUR
9
8 dec 2019 15:53
460 EUR
10
8 dec 2019 15:51
440 EUR
9
8 dec 2019 15:41
420 EUR