1203149
Ludwig Mies van der Rohe
(Tyskland, 1886-1969)
Ludwig mies van der rohe, fotpall "barcelona", knoll 1965.

LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fotpall "Barcelona", Knoll 1965.

Stomme av förkromat stål. Lösa dyna med vit läderklädsel.

Ställvis omfattande slitage. Missfärgad dyna. Skadade läderremmar.

Proveniens

Köpt på Artek, Bjöneborg år 1965.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
600
6 372
701
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (6 bud)
4 apr 17:41
600 EUR
31 mar 15:09
590 EUR
29 mar 16:45
570 EUR
27 mar 18:17
550 EUR
24 mar 21:41
300 EUR