1203151
Ludwig Mies van der Rohe
(Tyskland, 1886-1969)
Ludwig mies van der rohe, soffbord, "barcelona", knoll 1965.

LUDWIG MIES VAN DER ROHE, soffbord, "Barcelona", Knoll 1965.

Benställ i stål samt slipad glasskiva.

Benställ med åldersrelaterat slitage. Skador på glasskivan.

Proveniens

Köpt på Artek, Bjöneborg år 1965.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
470
4 992
549
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (13 bud)
5 apr 17:00
470 EUR
5 apr 17:00
450 EUR
5 apr 17:00
440 EUR
23 mar 16:04
420 EUR
23 mar 16:03
400 EUR