1203310
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)
YrjÖ kukkapuro, fåtöljer ett par, "saturnus" haimi 1970-tal.

YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer ett par, "Saturnus" Haimi 1970-tal.

Svart läderklädsel och ej roterande vit glasfibersits. Bredd 81 cm. Höjd 74 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Baktill spår av målfärg. Skruv saknas.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
560
5 828
664
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (8 bud)
5 apr 16:10
560 EUR
5 apr 16:10
540 EUR
5 apr 15:23
520 EUR
4 apr 22:14
500 EUR
25 mar 3:01
400 EUR