1205162
Dora Jung
(Finland, 1906-1980)
Dora jung, provväv signerad dora jung. tidigt 1950-tal.

DORA JUNG, provväv signerad Dora Jung. Tidigt 1950-tal.

Linnedamast. Duva och kycklingar. Längd 48 cm. Bredd 33 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
500
5 204
593
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (5 bud)
5 apr 17:58
500 EUR
5 apr 17:58
480 EUR
23 mar 15:14
350 EUR
20 mar 20:01
250 EUR
20 mar 16:59
100 EUR