1208243
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur, 'sittande fågel', signerad timo sarpaneva iittala -54.

TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR, 'Sittande fågel', signerad Timo Sarpaneva Iittala -54.

Ångblåsningsmetod, slipad. Höjd 14 cm.

Repor undertill. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 850
19 174
2 171
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (43 bud)
10
5 apr 20:06
1 850 EUR
5 apr 20:06
1 800 EUR
10
5 apr 20:06
1 550 EUR
5 apr 20:06
1 500 EUR
10
5 apr 20:06
1 350 EUR