1208609
Kaj Franck
(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, vaser, 4 st, "prisma", signerade.

KAJ FRANCK, Vaser, 4 st, "Prisma", signerade.

Flerfärgat slipat glas.
K Franck, Nuutajärvi, Notsjö -58. Höjd 18 cm.
K Franck, Nuutajärvi, Notsjö -59. Höjd 6,8 cm.
K Franck, Nuutajärvi, Notsjö -61. Höjd 13 cm.
Nuutajärvi, Notsjö. Höjd 21 cm.

Åldersrelaterade repor undertill.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
3 252
33 675
3 842
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (45 bud)
5 apr 16:45
3 252 EUR
8
5 apr 16:45
3 200 EUR
8
5 apr 15:47
3 150 EUR
5 apr 15:45
3 050 EUR
8
5 apr 15:45
3 000 EUR