1208621
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur, "claritas", signerad timo sarpaneva iittala 1984c 1862.

TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva Iittala 1984C 1862.

Klart glas. Handformad, slipad och polerad. Höjd 21 cm.

Repor undertill.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 000
10 085
1 217
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (10 bud)
5 apr 2020 14:03
1 000 EUR
5 apr 2020 14:02
980 EUR
5 apr 2020 14:02
960 EUR
5 apr 2020 14:02
940 EUR
5 apr 2020 14:01
920 EUR