1210018
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)
YrjÖ kukkapuro, gungstol, "a509", avarte 1980-tal.

YRJÖ KUKKAPURO, gungstol, "A509", Avarte 1980-tal.

Bär tillverkarens etikett. Bredd 55 cm. Total höjd 78 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
420
4 371
498
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (11 bud)
8
5 apr 17:20
420 EUR
5 apr 17:20
410 EUR
5 apr 16:34
400 EUR
5 apr 16:34
380 EUR
31 mar 23:20
340 EUR