1210128
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)
YrjÖ kukkapuro, fåtöljer, ett par, "saturnus c", haimi 1970-tal.

YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par, "Saturnus C", Haimi 1970-tal.

Brun läderklädsel och ej roterande vit glasfibersits. Bredd 62 cm. Höjd 74 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador på läderklädseln. Nagg på glasfiberfoten.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
650
6 903
759
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
5 apr 20:07
650 EUR
5 apr 20:07
630 EUR
5 apr 18:57
570 EUR
4 apr 1:09
550 EUR
4 apr 1:09
540 EUR