1210201
Kaj Franck
(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, pokal, signerad kaj franck nuutajärvi notsjö.

KAJ FRANCK, pokal, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.

Filigranglas. Höjd 16,5 cm. Diameter 13,5 cm.

Tillverkningsrelaterad ljus fläck. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Saara Hopeas familj.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 200
12 354
1 428
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (32 bud)
5 apr 15:40
1 200 EUR
5 apr 15:40
1 200 EUR
5 apr 15:39
1 150 EUR
5 apr 15:39
1 100 EUR
5 apr 15:38
1 050 EUR