1210230
Sini Majuri
(Finland, Född 1985)
Sini majuri, skulptur, "milan", signerad sini majuri 2020, suomenlinna.

SINI MAJURI, skulptur, "Milan", signerad Sini Majuri 2020, Suomenlinna.

Glasblåsare, Sini Majuri. Graalteknik. Fritt format glas. Iittalas återvinningsglas. Höjd 12,5 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

2020 Salone del Mobile, Milano.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
300
3 122
356
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (8 bud)
5 apr 11:20
300 EUR
2 apr 19:28
250 EUR
2 apr 17:46
220 EUR
28 mar 12:17
200 EUR
28 mar 1:19
100 EUR