1210240
Sini Majuri
(Finland, Född 1985)
Sini majuri,  skulptur, "silence", signerad sini majuri 2019, suomenlinna.

SINI MAJURI, skulptur, "Silence", signerad Sini Majuri 2019, Suomenlinna.

Glasblåsare, Sini Majuri. Graalteknik. Fritt format glas. Iittalas återvinningsglas. Höjd 13 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

2019 Sini Majuri & Heini Riitahuhta. Galleria Pictor.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
590
6 140
700
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (16 bud)
5 apr 17:05
590 EUR
5 apr 17:05
570 EUR
5 apr 17:04
550 EUR
5 apr 17:04
530 EUR
5 apr 17:01
460 EUR