1210890
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva,  glasskulptur, "claritas", signerad timo sarpaneva iittala -84-c.

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva Iittala -84-C.

Höjd 15 cm.

Helhetsintrycket är gott. Enstaka repor i botten.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
560
5 947
654
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (7 bud)
5 apr 18:42
560 EUR
5 apr 18:42
540 EUR
5 apr 17:52
500 EUR
5 apr 17:37
440 EUR
5 apr 15:04
420 EUR