1215860
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)
Lisa johansson-pape, taklampa 71-004/3 stockmann orno 1900-talets mitt.

LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa 71-004/3 Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Skaftet i mässing, glaskupa i frostat glas. Bär tillverkarens etikett. Total höjd 60 cm. Diameter 60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skaftet avkortat. Skivan på insidan ommålad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
770
8 178
899
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (20 bud)
5 apr 16:40
770 EUR
5 apr 16:39
750 EUR
5 apr 16:39
750 EUR
5 apr 16:39
720 EUR
5 apr 16:39
700 EUR